Gyakran ismételt kérdések, problémafelvetések
Az elemek gyűjtését miért nem oldják meg a szelektív gyűjtőszigetek környezetében?
Az elemek veszélyes hulladéknak számítanak, ezért közterületeken nem gyűjthetők. Kérjük, a közintézményekben illetve az elemeket forgalmazó kereskedelmi egységekben kihelyezett elemgyűjtőkbe helyezzék el azokat!
Hová kell dobni a műanyag palackokról lecsavart műanyag kupakot?
A palackok laposra taposása után javasoljuk visszacsavarni és a lapos palackkal együtt a gyűjtőedénybe dobni.
Hová dobjuk a tégladobozos csomagolóanyagot (pl. UHT tej) és üdítős dobozt?
A műanyag palackok tárolására kijelölt edényzetbe ezek a hulladékok is elhelyezhetők, sőt a nylon zacskók gyűjtése is itt lehetséges.
Veszélyes hulladékok - mit kezdjek velük?
Beszáradt festékesdoboz átvétele: a szolgáltatási területünk lakosainak térítésmentesen leadható: Veszprém, Kistó u. 8. Hulladékgyűjtő udvar
A szelektív gyűjtőszigetek hamar megtelnek, gyakrabban kellene üríteni!
A gyűjtőszigetek ürítési gyakoriságát sűrítettük. A gyűjtőszigetek telítettségét folyamatosan ellenőrizzük, ennek ellenére, ha mégis túltelítettek, kérjük, jelezzék a 06/88/949-849 helyi tarifával hívható számon és gondoskodunk a hulladékok mielőbbi elszállításáról.
Sütőzsiradék elhelyezésére milyen lehetőség van?
A sütőzsiradék "különleges kezelést igénylő hulladék"-nak minősül, a lakosok térítésmentesen adhatják le a Hulladékgyűjtő udvarban. Hulladékgyűjtő udvar: Veszprém, Kistó u. 8.
Egyszemélyes háztartást vezetek, kevesebb a hulladékom, nem kapok semmiféle kedvezményt?
Lehetősége van kisebb űrtartalmú gyűjtőedényre módosítani szerződését. Ebben az esetben más a díjszabás, hiszen a szemétszállítási díj az edényzet űrtartalmának megfelelően alakul. Háztartásonként a 60 literes űrtartalom a legkisebb méret, melyre szerződés köthető. Bővebb felvilágosítás az Ügyfélszolgálati irodában kérhető. 8200 Veszprém, Haszkovó u. 11/A. illetve a helyi tarifával hívható számon: +36 88 949 849
Van e lehetőség a gyűjtőedények fertőtlenítésére?
A háztartási jellegű települési szilárd hulladék gyűjtését a hulladékgazdálkodási közszolgáltatás keretein belül 2014. január 1-től a jogszabályi előírások változása miatt a „VKSZ” Zrt. hulladékgazdálkodási ágazatának jogutódjaként cégünk, a „VHK” Veszprémi Hulladékgazdálkodási Közszolgáltató Nonprofit Kft. végzi. Társaságunk a tulajdonában lévő gyűjtőedények fertőtlenítését évente egyszer elvégzi, a többi gyűjtőedény tisztításáról mindig a tulajdonosoknak, tehát a lakóközösségeknek, háztartásoknak kell gondoskodniuk.
Mitől függ, hogy hetente hányszor ürítik a társasházunk kukáit?
A társasházak és cégünk közötti megállapodásban rögzítettek az időpontok. Cégünk a társasház igényeihez alkalmazkodik. Amennyiben észrevételük van, forduljanak a közös képviselőhöz és kezdeményezzék a megállapodás módosítását!
Van értelme, a szelektív hulladékgyűjtésnek, ha egy kocsira borítják fel a szigetek tartalmát?
VAN. A félreértésre az adhat okot, hogy a hulladékszigetek ürítése osztott platós autókra is történhet. Ilyen esetben valóban egy kocsin történik a szállítás, de a hulladékok nem keverednek.
Van olyan jármű, melyen több típusú hulladékot tudunk keveredés nélkül begyűjteni a gyűjtés költségének csökkentése érdekében. Más típusú járművek esetén egyszerre mindig csak egy anyagfajtát gyűjtünk. Soha nem keverjük össze a begyűjtés során az anyagokat!
Igaz e, hogy nincs is értelme a szelektív gyűjtésnek, mert nincs pénz a hasznosításra?
Nem igaz. A gazdasági világválság olyan értelemben érintette ezt a tevékenységet, hogy az összegyűjtött hulladékok az átvételkor alacsonyabb piaci értéket képviselnek, de a hasznosítási folyamat és a hulladékok szelektív gyűjtése ennek ellenére nem állt meg.